Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

czwartek, 16 czerwca 2016

Wiadomość z ostatniej chwili


nasi górą !Dziś w dalekiej Francji nasze  siły zbrojne Legionu Polskiego Nawałki stoczą kolejny bój na śmierć i życie z naszym zachodnim sąsiadem  - Niemcami. Bez względu na rezultat tej bitwy śpiewać będziemy:

Marsz, marsz Nawałka
z Niemcami to nie przewałka,
za twoim przewodem
wyjdziem z tej bitwy przodem …

I dalej:

Nic się nie stało,
tak od zawżdy bywało,
pod skrzydłami Ojca Dudy
każda klęska, to powód do chluby !

Jest wiadomo, że mamy najwyższe, jak nigdy dotąd powody do zadowolenia. Jesteśmy przecież pod rządami PiS , sprywatyzowanej spółki z o.o. Jarusia Kaczyńskiego. Spółka ta gwarantuje nam to że:

„Nie będziemy kolonią. I niech nikt się nie spodziewa od władzy PiS, że się na taki status zgodzi. Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy i polskie spory. Potrafimy to zrobić i chcemy to zrobić, ale bez obcej interwencji.

Sprawa jest jasna i prosta jak drut. Nie pozwolimy sobie na dalsze manipulowanie losami naszej gwardii narodowej piłkarskiej. Dosyć już sromoty i poniżenia:

Wracaj do nas Nawałka,
jesteś jak słodka chałka,
czy klęska, czy zwycięstwo
dla nas liczy się męstwo !

A w ogóle zrywamy już bezsensowne układy z  kapitalistycznymi firmami biznesowymi w rodzaju FIFA lub UEFA. Nich one urządzają sobie korupcyjne spektakle z podległymi ich wpływom marionetkowymi rządami innych państw, ale bez nas. Jesteśmy suwerenni i nie damy się wprowadzić w maliny gigantycznej maskarady w rodzaju Euro 2016.

Kto jest przeciw niech podniesie rękę, to mu ją utniemy. Żyjemy w demokracji ! Niech żyje Polska !2 komentarze:

  1. Fajny humorystyczny tekst nadający się do "szkiełka kontaktowego "w TVN 24.Naewt prowadzący Miecugow miałby powody do radości.Ale końcówka postu była z PRL-u,a dokładnie słowa niejakiego Józwy Cyrankiewicza czyżby nasz idol był zapatrzony w te czasy,może tak bo pisał pracę tylko nie pamiętam która chwaląc PRL.Pozdrawiam.Wysłałem na Twoją pocztę tekst abyś się z nim zapoznał.

    OdpowiedzUsuń
  2. SUPER MOJ DROGI STANISLAWIE POZDRAWIAM SERDECZNIE I TAK TRZYMAJ

    OdpowiedzUsuń