Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Czego nam brakuje w Wałbrzychu ?a parki czekająO właśnie. Zastanawiałam się, czego nam do szczęścia brakuje, i już wiem:  narodowo-polskich parków rozrywki. Nowoczesną sieć dróg, bezpieczne i szybkie koleje, skuteczną służbę zdrowia i posażną, wielodzietną rodzinę już nam wkrótce zapewni PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jako I Sekretarzem KC PiS (Dowcipni twierdzą, że w tej nazwie PiS, tylko „i” jest prawdziwe). Wiemy o tym na 100% z kampanii wyborczej, a obecnie już z programu rządowego i rocznych osiągnięć Beaty Szydło.

Ale w kraju powszechnej zamożności trzeba mieć gdzie spędzać czas wolny od pracy i od myślenia. Ultranowoczesna kościelna kruchta nam nie wystarczy skoro jesteśmy wasalem Unii Europejskiej i chcąc nie chcąc ulegamy jej wpływom. Już w tej chwili corocznie ok. 150 tysięcy Polaków wyjeżdża do zagranicznych parków rozrywki. Najwięcej do Disneylandu pod Paryżem. Popularny jest też Europa-Park w Niemczech przy granicy z Francją, Heide Park między Hamburgiem a Hanowerem czy włoski Gardaland w okolicach Werony. A co będzie za parę lat jak staniemy się gospodarczą potęgą pod rządami PiS-u? Czy mamy nadal szukać frywolnej rozrywki tam, gdzie na każdym kroku grozi nam zło i  zgorszenie, będące jak głosi najwyższy autorytet, ksiądz Oko, szatańskim produktem ideologii gender?

Paryski Disneyland jest z tych parków najdroższy! 1000 zł za jeden dzień dla czteroosobowej rodziny. Ludzie mimo wszystko chcą tam jeździć, bo jest najbardziej rozpoznawalny. Nasiąkli  liberalną doktryną Kongresu Liberalnego Tuska, że człowiekowi wszystko wolno, zwłaszcza to, co mu sprawia przyjemność.

Polacy, którzy z natury są gotowi przyjmować bezkrytycznie zachodnie wzory, szukają więc rozrywki za granicą. Część z nich połknęła zachodniego bakcyla i chce spędzać czas wolny w takich parkach, które spełnią ich specyficzne gusty. Wiele parków bazuje na bohaterach z filmów fabularnych i animowanych oraz na postaciach popkultury. Przykładowo w parkach Disneyland czy Universal Studios można znaleźć i Harry'ego Pottera, i Indianę Jonesa, i Jemesa Bonda. Takie atrakcje robią piorunujące wrażenie, nawet na największych malkontentach.

Trudno się dziwić, że znaleźli się inicjatorzy utworzenia naszego rodzimego parku rozrywki na stu kilkudziesięciu hektarach pięknej puszczy pod Grodziskiem Mazowieckim (park krajobrazowy!). Twierdzą oni, że w ten sposób przynajmniej las ocaleje przed wyrębem, czyli morderczą egzekucją realizowaną bezpardonowo i skutecznie przez samowładną instytucję biznesową o nazwie Lasy Państwowe.

Ideą naszego parku rozrywki winno się stać ograniczenie naśladownictwa wzorów zachodnich. To że zidiociali Francuzi mają swój kretyński park Asterixa nie znaczy że mamy ich małpować i  trzeba mieć sieczkę w głowie żeby się podniecać plastikowymi krokodylami i kukłą Indiany Jonesa.

Nie wiemy dokładnie jakie pomysły wpadną do głowy inwestorom, którzy wydeptują ścieżki organów rządowych, by zdobyć koncesję na to oryginalne przedsięwzięcie. Dobrze byłoby urządzić taki park na kanwie znanej powieści dla dzieci i młodzieży, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, ale ostatnie odkrycia dotyczące skłonności lesbijskich jej autorki dyskwalifikują ten pomysł w zupełności. Można się spodziewać, że w tej sytuacji spróbują oni skorzystać skrzętnie z pomocy elit ekipy rządzącej. Wiele mądrego mogłaby podsunąć prawdziwa intelektualna  tęcza Sejmu, wybitna posłanka PiS-u, Krystyna Pawłowicz, tylko zachodzi obawa, że może się zapamiętać i obrzucić przy okazji szatańskich liberałów wychodkowymi epitetami. W odwodzie pozostaje jak dotąd niezbyt skutecznie wykorzystany specjalista w zakresie moralności, doświadczony w boju, internacjonalista - europoseł Richard Henry Francis Czarnecki, który z niejednego pieca chleb jadł, zna się na wszystkim i stanowi kwintesencję pisowskiego guru. On to właśnie z emfazą zaproponuje, żeby był to park pod wezwaniem Jarosława Wielkiego, żeby było w nim dziesięć karuzeli z imionami najwybitniejszych Polaków, czyli polityków z  PiS-u, a dodatkowo mini-karuzelka na cześć, wszakże wyklętej, ale stojącej na czele krucjaty przeciwko gehennie gender, Beatki Kępy z SP. W całym parku zagrzmią megafony, jak na słynnych Parteitagach NSDAP, z audycjami radia Maryja, a przy karuzelach stać będą kapliczki - świątynie dumania, gdzie pobożni turyści z całymi rodzinami znajdą miejsce wytchnienia i modlitwy. To jest tylko zarzewie pomysłów na urządzenie narodowo-polskiego Parku Rozrywki jako antidotum na zło i zgniliznę moralną, którą niesie ze sobą zachodnia cywilizacja. Jest szansa, że ten projekt spotka się z aprobatą obecnego ministra kultury i dziewictwa narodowego, bo park  byłby miejscem kultu najlepszych Polaków, można się więc spodziewać wsparcia pieniężnego na ten zbożny cel.

Nie będę snuł dalej rozważań nad projektem, zwłaszcza że nie chciałbym ograniczać inwencji   osób kreatywnych. Myślę, że jednak trafiłem celnie w odpowiedzi na pytanie – czego nam brakuje do szczęścia? No właśnie – rodzimego, patriotycznego Parku Rozrywki. Najpierw chyba jednak w Toruniu imieniem Magnificencji Ojca Rydzyka.

Taki  Pisoland przydałby się  w Wałbrzychu,, np.  na bazie któregoś z licznych w tym mieście parków, najlepiej na Sobięcinie, bo tam mamy już zniewalającą zachodnim błyskiem „Viktorię”, to teraz jako antidotum przydałby się refleksyjno-rekreacyjny  park patriotyczno-narodowy spod znaku „Świętej Rodziny”.

To jest dla Wałbrzycha sprawa honoru, bo wstyd, że małomiasteczkowe Kłodzko ma już czym zaimponować nawet zmanierowanym turystom z Zachodu, a była stolica województwa, Wałbrzych, afiszuje się tylko zamkiem Książ i Starą Kopalnią, a przecież tam nie przyjeżdżają ludzie potrzebujący rozrywki. Kłodzki Euroland jest przynajmniej magnesem dla rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej. Wałbrzyski Park obok tego, co napisałem powyżej, mógłby się zapełnić różnego rodzaju kapliczkami, ołtarzykami, statuetkami osób pobożnych, mogłyby to być miniaturki miejsc świętych z całego świata. Co za gratka dla wszelakiej maści parafialnych aktywistów w kraju i za granicą – pielgrzymki do Wałbrzycha jak do Lichenia.

Mam nadzieję, że przedsiębiorczym aktywistom wałbrzyskiego PiS-u zapaliłem zielone światło. Tylko bardzo proszę pamiętać, że ja jestem pomysłodawcą.

5 komentarzy:

 1. Staszku! Fajny pastisz na dzisiejszą sytuację.Czytając Twoje rozważania na temat parków rozrywki,szczególnie spodobał się ten koło Grodziska Mazowieckiego.A ponadto udział w tym przedsięwzięciu wybitnych posłów PiS no i sama nazwa park rozrywki im.Jarosława Wielkiego.Więcej nie piszę bo antyterroryści czuwają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też już nic więcej nie piszę, bo przeszła PiS-owska ustawa antyterrorystyczna w Sejmie, a wiadomo przeciko komu może być użyta.Póki co ciesz się Bronku wolnością. Pozdrawiam !

   Usuń
 2. Karol Marks jako"Plan B"dla Wałbrzycha?
  www.youtube.com/watch?v=Ih3F9qbeZ2k
  "Komunizm jest słodki jak miód
  Jestem twoim Marsem
  Ty jesteś moją Wenus
  Mój ukochany Marksie
  Pozwól mi być twoim uczniem
  Jesteś dla nas planem B."

  Ta piosenka robi furorę w Internecie.W chińskiej TV powstał program
  "Marx Spektrum"(Widmo Marksa),gdzie nauczają grzmotomiotów brodatego.
  Piosenka i program w TV emanuje"pozytywną energią",premiera odbyła się
  5 maja-w 182 rocznicę śmierci K.Marksa.
  A wszystko to po to,aby stanąć na drodze zachodnim wartościom i demokracji.Na uniwersytetach i akademiach wiodącą rolę ma odgrywać marksizm.Koniec zachodniego"prania mózgu teorią westernizacji"!
  www.youtube.com/watch?v=wyqJ9wxZ9L0

  Wzrost pozyskania drewna od 1991 r.do dzisiaj jest bodajże ponad dwukrotny.Podstawowym wskaźnikiem przemawiającym do wyobraźni jest to,
  że Lasy Państwowe w Polsce pozyskują ok.55% tego,co przyrasta.Czyli 45% masy,która przyrasta w drzewostanie pozostaje na pniu,a te drzewostany zwiększają swoją zasobność.Dzisiaj pozyskiwane jest 37 mln3-do roku 2030 może to być 40 mln3.

  W Finlandii zostało pozyskane w 2015 r.65.3 mln.m3 drewna.Z doliczeniem pozostałości zrębowych fińskie pozyskanie drewna wyniosło 74,mln m3.
  Roczny przyrost fińskich zasobów drzewnych dostępnych do pozyskania przekracza 100 mln m3.
  W Polsce 20% drewna pozostaje w lasach(pniaki,gałęzie,itp).

  http://riesetruppe.pl/?p=357
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chiński przebój bardzo mi się podoba, a ponieważ dzięki Tobie Henryku mam tłumaczenie takstu, z którego wynika że Marks to dla Chińczyków prawdziwa Wenus, co oznacza że Chińczycy nie mają u siebie ani guru Ojca Rydzyka, ani bogobojnej polityk Beatki Kępy i mogą sobie pozwalać na tak obazoburcze pomysłóy jak miłość do brodatego Karola.
  Niestety, z tych danych które dotyczą lasów państwowych nie jestem w stanie wyciągnąć jakichkolwiek wniosków, np. czy 40 mln. m3 to dużo, czy mało? I co oznacza wskaźnik 20% drewna, które pozostaje w lesie? Dziękuję za komentarze, a także za miłą niespodziankę, którą otrzymałem pocztą. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. 40 mln m3 to w sam raz!:)W Górach Sowich powinno się wyciąć ponad 50% lasów-są stare,chore,bez strzał.
  W Polsce pniaki,korzenie,gałęzie,wierzchołki są spalane w lesie,albo zalegają w poszyciu.
  Karpina przemysłowa(sosnowe pniaki))była w Polsce pozyskiwana do lat 90-tych ub.wieku.Dzisiaj już się jej nie pozyskuje.
  Karpina jest kosztowna w pozyskaniu.
  Natomiast w Finlandii do celów energetycznych wykorzystuje się:
  -cięcia przedrębne-3,6 mln m3
  -pozostałości zrębowe-2,8 mln m3
  -karpina(pniaki,korzenie)-1,2 mln m3
  Tym samym z biomasy leśnej Finlandia uzyskała 2,4 TWh energii,znacznie więcej niż z siłowni wiatrowych,które produkują 1 TWh.
  Jest to prawie 1/3 pozyskania drewna w Polsce!
  Nad pozyskiwaniem karpiny pochylili się także szwedzcy naukowcy.
  Pniaki to"wrota"dla chorób.Ale także razem z pniakami znikają pierwiastki mineralne z gleby.Maleje bioróżnorodność,znikają całe populacje roślin i zwierząt.Szwedzi będą badać co najmniej do 2020 roku.
  Finlandia ma"najzdrowsze"lasy,Czesi najbardziej chore w Europie.

  PiS jest kontrolowany i to w zupełnie innym celu,niż się PiSowi zdaje
  -PO robiłaby dokładnie tak samo.
  Martwiłbym się długiem jaki ma Polska w niepolskich bankach.Jesteśmy na ósmym miejscu pod wzgl.zadłużenia na świecie.
  www.youtube.com/watch?v=cZrxDWzl5PA
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń