Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

wtorek, 4 kwietnia 2017

Czy są jakieś granice absurdów?

Statys - Myśliciel

Okazuje się, że nasi niezmordowani w czynieniu „dobrej zmiany” sejmowi myśliciele z PiS-u projektują wzmocnienie barw i wzbogacenie godła Rzeczpospolitej w nowe elementy. Biały orzeł w złotej koronie na czerwonym tle winien nabrać nowych znaczeń, bo nie oddaje on w odpowiedniej skali znaczenia tych przemian, które mają miejsce w Polsce po przejęciu władzy przez PiS.

Tak więc myślę, że mój napisany dwa lata temu limeryk stał się w tej sytuacji szczególnie aktualny. A oto ten wiersz:
 
Przeistoczenie

Leciał orzeł biały
miał skrzydła jak żagle
patrzę, że szybuje
jakby był w imadle.

Chciał lecieć w obłoki,
rwał się gdzieś w przestworza,
zapomniał, że przecież
odlecieć nie może.

Nie ma mowy o tym,
by uciekł gdzieś w pole,
bo orzeł od wieków
jest Polski symbolem

A Polska to przecież
spełnienie wolności,
tak więc orle w Polsce
swoje gniazdo mościj

Choć twoi czciciele
w Krakowie, Warszawie
czują się jak orły,
lecz są tylko pawiem.

Nie pomną, że kiedyś
pisano już o tym,
by Polska nie była
pawiem  w Europie.

Dla nich blichtr się liczy
więc orła w koronie
ozdobią piórami
co paw ma w ogonie…


Czekam więc z niepokojem, co z tego wyniknie. Doświadczenie wskazuje, że przy tej władzy wszystko jest możliwe, nawet uznanie, że to właśnie 12 kwietnia 966 roku miał miejsce  chrzest Polski, mimo że jak czytam w internetowej Wikipedii – „ Chrzest Polski – tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Datuje się go zazwyczaj na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia”

Posłowie, na miłość boską, sięgnijcie do źródeł.

3 komentarze:

 1. Nie na temat...
  12 kwietnia 1961 roku to także pamiętna data ze wzgl.na pierwszy udany lot człowieka w kosmosie.
  Moskwa,31 marca 2017 r.W pobliżu miejscowości Nowosydow w regionie Wladimir,w miejscu w którym rozbił się pierwszy kosmonauta Jurij Gagarin,zostanie wzniesiona kaplica.Miejscowy archiprezbiter Dimitri Jershow poświęcił miejsce w którym stanie kaplica.
  W ceremonii udział wzięli dwukrotni bohaterowie ZSRR,kosmonauci,piloci:
  Aleksiej Leonow i Borys Wołynow,oraz pierwsza kobieta kosmonauta i bohater ZSRR Walentina Tiereszkowa.
  Kaplica będzie zbudowana w pobliżu już stojącego pomnika Jurija Gagarina i jego instruktora bohatera ZSRR,pilota Władymira Seryogina.
  Pomnik składa się z 16 metrowego muru w postaci skrzydeł samolotu wykonanego z czerwonego granitu.Na przedniej stronie wyryte są portrety
  tych dwóch bohaterów.Zainstalowany jest także MIG-112,którym obaj piloci dokonali ostatniego lotu.

  Oficjalny Rosyjski Kościół jest pewien,że ciało Lenina powinno zostać pogrzebane,gdy tylko zaistnieją ku temu warunki.Także groby bohaterów pod murami Kremla zostaną usunięte.

  68% obywateli Rosji jest przeciwna powstaniu monarchii w ich kraju.

  W najbliższy weekend od 8 do 10 kwietnia odbędzie się w Miami Beach
  ósma"Gay Pride".Oczekuje się ponad 100 tys gości z całego świata.
  Festiwal LGBT wspiera ponad 100 firm i wielu polityków.Chodzi o to by dobrze się bawić.To stało się już światową atrakcją.
  Wciągnięto już na maszt flagę w kolorach tęczy,przejścia dla pieszych także pomalowano w tych kolorach."Ktoś"by powiedział:"Sodoma Gomora!" i życzyłby uczestnikom"Gay Pride"kolejnego huraganu"Catrina".
  https://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Stanisławie!Pan sprawdzi czy już Pana namierzyli:)
  https://ixmaps.ca

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Staszku.Bardzo trafne spostrzeżenia.Myślę,ze w przypadku obecnej władzy granic absurdu po prostu nie ma.Za co się wezmą to spieprzą.Oby jak najszybciej ta ichPozdrawiam władza się skończyła.

  OdpowiedzUsuń