Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

czwartek, 13 kwietnia 2017

Kościół ma tyle samo z Biblią, co PiS z prawem i sprawiedliwością
Staliśmy się ofiarami bezwzględnej mistyfikacji. A symbolem tej mistyfikacji stała się słynna „pancerna brzoza” – powiedział abp Jędraszewski podczas mszy św. w katedrze na Wawelu, którą odprawił w intencji ofiar katastrofy.
Tym samym hierarcha poparł oderwane od rzeczywistości teorie Antoniego Macierewicza. I to w chwili, gdy ostatecznie zbankrutowały – pisze Dominika Wielowiejska w internetowym tekście w „gazecie pl” pt. „Liturgia zamachu".

To charakterystyczne dla wielu hierarchów Kościoła, że stawiają innym zarzuty, które w całej swej istocie powinni postawić sobie. Jeśli można mówić o mistyfikacji, to nie ma bardziej jak właśnie ta, którą reprezentuje wielebny arcybiskup. Nie muszę szukać żadnych lepszych uzasadnień. Jak pisze D. Wielowiejska:

„W 2012 roku inny arcybiskup Józef Michalik tak komentował oskarżenia wobec Władimira Putina o zbrodnię w Smoleńsku: „Człowiek mądry opiera się na faktach, a nie na teoriach, zaś człowiek sumienia rozważa każde słowo i troszczy się, aby nie naruszało prawdy. Żeby o największym nawet wrogu powiedzieć tak mocne słowa, trzeba znać fakty, mieć pewność. Tymczasem tej pewności nie ma. Dlatego ci, którzy posługują się takimi teoriami i hasłami, robią sobie i tragedii smoleńskiej największą szkodę! I to trzeba im powiedzieć: robią krzywdę tragedii smoleńskiej”.

Abp Michalik mówił także: „W katastrofie smoleńskiej nie zginęli przedstawiciele jednego tylko nurtu politycznego, ale różnych środowisk. Pamięć ofiar Katynia chcieli uczcić wszyscy. W tej sprawie trzeba lać oliwę na wzburzone morze, nie zaś dolewać jej do ognia”.
Te słowa dedykuję abp. Jędraszewskiemu i innym hierarchom, którzy modląc się w intencji rodzin ofiar, zapominają, że część z nich ma dość absurdalnych teorii zamachowych, grzebania w ledwo zagojonych ranach, ekshumacji bez powodu. Dlaczego Kościół nie ujmie się za tymi ludźmi? Czy spokój zmarłych i ich bliskich nie jest dla niego ważny?”

Kościół jednak nie milczy i milczeć nie może, bo do tego go wzywa 1,8 mld zł. rocznie z budżetu państwa, czyli z naszych podatków. Dostojnicy Kościoła i PiS-u rozumieją się bez słów, to tak jak w znanym powiedzeniu – ręka rękę myje.

Można jedynie się dziwić społeczeństwu, które w milczeniu wysłuchuje tego, jak wysoko postawieni oligarchowie Kościoła prawią mu kazania o moralności. W dodatku powołując się na Biblię, z której ani słowa nie potrafią wziąć do siebie, a  m. in. w Biblii jest napisane:

 „Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych! 

Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi! Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście Bożej! Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. 

Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!” 

Wstyd, wielebny arcybiskupie. Po prostu wstyd.

Fot. Zbigniew Dawidowicz

3 komentarze:

 1. To prawda. Ateiści, protestanci i wyśmiewani Świadkowie Jehowa, bardziej znają Biblię, aniżeli wyznawcy KK.
  Moja droga wiary, poprzez protestantyzm się opłaciła. Przez okres uczęszczania, dowiedziałam się wiele więcej, niż przez trzydzieści parę lat będąc w szeregach Kościoła Powszechnego. Na przykład, żaden Katolik nie wie, po co bierzmującemu, potrzebny jest świadek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś mi powiedział,abym się trzymał z dala od księdza,komornika,
  milicjanta/policjanta-i tego się trzymam!!

  Rozdział kościoła od państwa,8-9% podatku i zobaczymy jakie będą wpływy.W Niemczech jest to 6 mld euro każdego roku.
  wgospodarce.pl/informacje/18926-maybabachy-zloto-watykanu-i-bogactwa-polskiego-kosciola-jak-jest-naprawde

  "Ludzie nie tylko chcą współczuć,ale biorą też sprawy w swoje ręce.
  Niedawno koleżanka opowiedziała mi sytuację z ostatnich dni,gdy przyszła do niej sąsiadka-chora na białaczkę kobieta ze łzami w oczach
  błagając o wykupienie recepty na morfinę,aby mogła jeszcze przetrwać
  ostatnie dni życia...bez bólu.Koleżanka poszła,wykupiła receptę,aby ulżyć kobiecie,która kilkanaście dni później zmarła.I takich przykładów
  można wymienić wiele.Przed kilkoma dniami znajoma postanowiła poprosić mnie o pomoc,wstrząśnięta sytuacją zwierząt przebywających w skansenie w Wambierzycach.Wykonałem trzy telefony(dosłownie).Ludzie bez chwili namysłu powiedzieli-dobra,wchodzę w to.Jeden przekaże siano,zboża,
  słomę.A drugi przywiezie.Można,można.A jeszcze inny najprawdopodobniej przejmie 7 dzików,dla których nie ma już wystarczająco miejsca w skansenie.Cieszy mnie to,bo choć solidarność dzisiaj przybiera barwy
  partyjne(jako związek zawodowy),to jednak prawdziwa solidarność istnieje wśród ludzi.Dopóki ona będzie istnieć,dopóki my wszyscy będziemy istnieć."/Paweł Golak-naczelny red."Gazety Noworudzkiej/

  Zamachy bombowe na budynki mieszkalne w Rosji były to operacje dokonane
  przez FSB,następcę KGB,aby uzasadnić drugą rosyjską wojnę w Czeczenii??
  Czy to historia spiskowa?

  Wywiad USA przechwycił komunikację między syryjskim wojskiem a ekspertami chemicznymi,przed atakiem gazowym.

  https://www.youtube.com/watch?v=zQQ5sEOhbjQ
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mądry i odwazny wpis....Faktycznie kościołowi katolickiemu bardzo daleko do nauk biblijnych. Słowo Boże sobie, a kk sobie. Zakłamanie i hipokryzja.Pozdrowienia przesyłam
  EMILIA

  OdpowiedzUsuń