Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

piątek, 18 maja 2012


Lećmy z LOT-em !


spacerkiem przez Szczawno-Zdrój

Jedlina zaprasza


Na sam początek proponuję zachętę do podróży w świat wirtualny, a w dalszej kolejności  skonfrontowanie obrazków video z rzeczywistością. Po obejrzeniu filmiku można sądzić, że zachęta jest dość przekonywująca.
Ale do rzeczy. 
 Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Wałbrzyskiej (LOT) wkroczyła na ścieżki promocyjne regionu z impetem. W tempie ekspresowym został „zmajstrowany” pierwszy film promocyjny ziemi wałbrzyskiej. Realizator filmu, Gdesz Studio z Wałbrzycha, potraktował rzecz ambitnie i profesjonalnie. W rezultacie możemy już dziś obejrzeć artystyczną miniaturkę w Internecie, zwłaszcza że wczoraj została ona pozytywnie przyjęta na oficjalnej prezentacji w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu z udziałem szerokiego grona osób zainteresowanych z urzędu powiatowego i Stowarzyszenia LOT  Ziemi Wałbrzyskiej.
szczawieński gigant - Dom Zdrojowy
 W sali obrad Starostwa zrobiło się ciepło (mimo chłodu na dworze), z chwilą gdy można było usłyszeć pogodny podkład muzyczny, a na ekranie pojawiło się logo LOT-u Ziemi Wałbrzyskiej, a następnie wesoły autokar wycieczkowy dokonujący zdecydowanego wyboru  -  powiat wałbrzyski Co następnie można było zobaczyć i jak to jest pokazane, tego nie zamierzam zdradzić. To trzeba po prostu zobaczyć. Zachęcam do tego z pełnym przekonaniem, choć nie jestem znawcą sztuki filmowej. Robię to jako przeciętny „konsument” televideo, a dzisiaj  w świecie wirtualnym takich „smakoszy obrazków” jest zatrzęsienie. Być może film ten oceniam subiektywnie, bo do ziemi wałbrzyskiej mam stosunek emocjonalny. Wydaje mi się, że film może zainteresować także obiektywnych odbiorców. Jego zalety widzę w tym, że nie jest przegadany, wręcz odwrotnie, operuje przede wszystkim obrazem i to zręcznie zmontowanym, nietuzinkowym, intrygującym. Nie ma tu żadnych dłużyzn. Wszystko toczy się w wartkim tempie. W rezultacie ani się obejrzymy, a wycieczka dobiegnie  końca.

głuszyckie podziemia
Rzecz jasna, w materiale zabrakło tysiąca innych atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń i imprez. Ziemia Wałbrzyska tętni  życiem kulturalnym i rozrywkowym, a turystyka i wypoczynek zajmują priorytetowe miejsce. Autorzy filmu pozostawili renomowane atrakcje turystyczne, takie jak zamek Książ w Wałbrzychu, na uboczu. Wiadomo, ta firma sama pracuje od lat na swój image. Punkt ciężkości postawiono na atrakcje gminne w powiecie, agroturystykę, turystykę podziemną, zabytki, no i oczywiście – uzdrowiska.
Wbrew temu, czego moglibyśmy się spodziewać, a może nawet obawiać, obejrzenie tej interesującej migawki nie zajmie dużo czasu, zaledwie kilka minut. Zachęcam więc bardzo gorąco do skorzystania z projekcji na ekskluzywnym portalu You Tube, a mam nadzieję, że stanie się to zachętą do weekendowych lub wakacyjnych wojaży w uroczym i gościnnym regionie wałbrzyskim  Do czego mocno agituję!
Lećmy z LOT-em Ziemi Wałbrzyskiej, to lot w krainę przygód, tajemnic i fantazji!

Film można obejrzeć włączając link: https://www.youtube.com/watch?v=nLsq8Wihfus
Realizator: studio@gdesz.com

Fot. Robert Janusz i inni.

2 komentarze:

  1. Ciekawy film. Piękne krajobrazy. Rozumiem fascynację tym pięknym regionem. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję Anno. To Twoje "dzierganie" pod moimi postami podoba mi się nie mniej, niż to co mogę pooglądać w Twoim blogu. Bardzo serdecznie pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń