Blog to miejsce do podzielenia się na piśmie z innymi internautami moimi fascynacjami. Dotyczą one głównie regionu wałbrzyskiego, w którym przeżyłem już ponad pół wieku Będę o nim pisał, dzieląc się z Czytelnikami moimi refleksjami z przeczytanych książek i osobistych doświadczeń związanymi z poznawaniem jego historii i piękna krajobrazów.

wtorek, 7 lipca 2015

O niezawisłości III Rzeczpospolitej, albo inaczej o państwie w państwieświat się kręci wokół


Znalazłem w internecie interesujący jak sądzę komentarz na temat uzależnienia Polski od innego kraju, czyli o iluzorycznej niezawisłości niepodległej III Rzeczpospolitej. Wiem, że mogę narazić się na krytykę niektórych Czytelników ośmielając się przytaczać  opinię wydawałoby się wrogo nastawionego do naszej rzeczywistości komentatora, ale myślę, że warto się jednak nad tym wszystkim zastanowić. No i przynajmniej zdać sobie sprawę z tego, w jakim kraju żyjemy.

A oto treść komentarza:

WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z krajem X układ, na podstawie którego:


1 -  Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady kraju X i ich uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.

2 -  Polska zgodzi się, aby państwo X posiadało na terytorium Polski siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych na miejscu.

3 -  Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych  na rzecz państwa X i jego interesów.

4 -  Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.

5 -  W stosownych przypadkach będą mieli  pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale  nie będą podlegać takim samym przepisom, np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu,

6 -  Ponadto Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.

7 -  W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, stolica państwa X zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i nie podejmowania kroków zgodnie z przepisami  polskiego prawa.
 
8 -  Państwo X zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inne dowolne aspekty życia społecznego i politycznego.

9  -  Państwo X zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a jakiekolwiek  manipulacje są niedopuszczalne.

10 - Polska ma też oddać państwu X wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium X lub  obywateli tego kraju.

11 – Polacy mogą przekazywać dowolną nieopodatkowaną składkę pieniężną na rzecz państwa X, a państwo polskie nie ma nic do tego.

12 - Polski rząd finansuje działalność agentów państwa X pracujących w Polsce.

13 – Państwo X ma pełna swobodę w prowadzeniu niezależnej działalności medialnej, wydawniczej, prasowej i w wykorzystywaniu do swoich celów organów publicznych.

I najważniejsze : UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU


Teraz wyobraźcie sobie, że krajem X jest Izrael.  To jest nie do pomyślenia! Polska jest przecież krajem niezawisłym, a  naszym najwyższym dobrem jest  niepodległość!

Dlaczego zatem wyjątek stanowi takie samo jak Izrael obce państwo o nazwie Watykan?

Odnoszę wrażenie, że nasza niezawisłość jest taką samą grą pozorów jak demokracja, o czym pisałem w jednym z wcześniejszych postów.

Fot. Robert Janusz

1 komentarz:

 1. "13"-może okazać się pechowa i skończy Pan przywiązany do pala na płonącym stosie jak
  śp.Jan Hus-dodaję punkt 14:
  14-papież Franciszek przeprasza Czechów za Jana Husa-Czesi dziękują...Janowi Husowi za wolność religijną,za to,że był promykiem nadziei w średniowieczu,że był tym,który próbował skłonić Kościół do wyjścia z nieludzkiej formy przypominającej dzisiejsze Państwo Islamskie.

  studioopinii.pl/stanislaw-obirek-jan-hus-1370-6-lipca-1415/
  Wczoraj-6 lipca 2015 r.Czesi obchodzili 600 lecie śmierci Jana Husa-człowieka,który spłonął
  na stosie przywiązany do pala,bo żył w prawdzie.Człowieka,którego okrutna śmierć ucieszyła Kościół,a naród czeski pamięta to nawet po 600 latach.
  Tragiczny los tego geniusza czeskiej historii został przeniesiony z okazji tej rocznicy na duży ekran.Trzy-częściowy(4 godz)film telewizyjny o Janie Husie jest jednym z największych projektów
  Telewizji Czeskiej.
  Wszystko o Janie z Husina i filmie:
  www.ceskatelevize.cz/porady/10446079238-jan-hus/8681-rapper-versus-hus/

  -i trylogia:
  www.youtube.com/watch?v=n_ksArTgxCE
  www----------------------------------FECQoivGgrE
  www---------------------------------48M4GnXF_ew

  O Izraelu wiemy"wszystko",a o naszym bliskim słowiańskim sąsiedzie tak mało!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń